scary movie

18. dubna 2009 v 17:30 | 369 |  horory
Scary Movie: Děsnej bijákPopis filmu

scary movie 1
Zabiják v masce pronásleduje Cindy i její přátelé. Má něco společného s tajemstvím loňského léta? Cindy a parta jejích nic netušících přátel se musí mít na pozoru...Bratři Wayansovi nemají s nikým a s ničím slitování. Trojice povedených známých amerických komických bratrů, nevynáchá žádný "Hollywodský trháček" jen tak. Scary Movie je beze sporu velmi odvážná parodie filmů: Vřískot, Šestý smysl, Matrix, Záhada Blair Witch, Americká krása, Titanic, Amistad a spoustu dalších scén z filmů bez ohledu na žánr.scary movie2
Scary Movie 2

Popis filmu

Bratři Wayansovi a jejich tým jsou nazpět, aby ve vás opět vyvolali nezvladatelné záchvaty smíchu. Po neuvěřitelném úspěchu loňského hitu SCARY MOVIE si Keenen Ivory a Shawn Wayansovi vzali na mušku nadpřirozený svět "duchařských historek".

Hororové pokračování prvního filmu paroduje kultovní klasiky "Vymítač ďábla" anebo "Poltergeist", ale také nedávno uvedené filmy - např. "Hannibal", "Pod povrchem" a další. Kromě hororových klasik si to rozdá i s akčními trháky Charlieho andílci" nebo "Mission Impossible 2". Wayansovi jdou ve svojí parodii až na dřeň, nenechávají ani nitku suchou na současné pop-kultuře, bez bázně se proplétají světem reklam a televizních spiritistů.

Film začíná výjimečně vydařenou parodií na "Vymítače ďábla". Poté navazuje SCARY MOVIE 2 na děj první části - bratři Wayansovi se znovu setkávají s Cindy Campbellovou jako studenti téže školy. Šílený profesor (Tim Curry) je zláká spolu s ostatními, po vzrušení toužícími spolužáky, na víkendový výlet pod záminkou vědeckého experimentu. Postupně vychází najevo šokující a učební látce velmi vzdálený program víkendu - a začíná napínavý děj, který je prošpikován komickými situacemi a nečekanými zvraty.


scary movie 3

Scary Movie 3Scary Movie 3

Dlouhý popis filmu

Scary Movie 3 si tentokrát bere na mušku nejúspěšnější filmy tohoto roku: Pána prstenů, Harryho Pottera, Kruh, 8 Mile, Matrix ale i Znamení, či hororové drama Ti druzí a mnohé současné trendy v popkultuře. Vedle osvědčeného hereckého obsazení vás čeká ve vedlejších rolích mnoho hollywoodských hvězd. A možná se objeví i hvězda pop music Michael Jackson!? Režie třetího dílu další parodie Scary Movie se ujal odborník na bláznivé komedie David Zucker, tvůrce filmů Připoutejte se, prosím!, Bláznivá střela, Bláznivá střela: Vůně strachu, Přísně tajné a Dcera mýho šéfa, který společnost SPI International uvádí do kin v dubnu 2004. Filmem Připoutejte se, prosím! vytvořil autor a režisér David Zucker nový rozměr filmové komedie, která si může dovolit bourat veškeré konvence, nemít v humoru žádné zábrany a dobírat si všechny a všechno.

Když David Zucker dostal nabídku režírovat Scary movie 3, chopil se šance natočit další odvážnou komedii. Sledováním současných filmů americké kinematografie a scény současné popkultury, neodolal možnosti vše paradovat a se satirou přistoupit k tak obšírnému materiálu. Zucker říká: "První díl Scary Movie mi připadal velmi zábavný, a když jsem shlédl variace hororových filmových hitů, viděl jsem v nich mnoho scén, které si přímo říkaly o to stát se terčem satiry či parodie. Byl jsem si jistý, že dokážeme natočit velmi zábavný film, když tyto scény obrátíme vzhůru nohama."

David Zucker přizval ke spolupráci skvělé profesionály. Kamery se ujal Mark Irwin, který pracoval na filmech Moucha, Prci, prci, prcičky 2, Blbý a blbější, Vřískot, Modrá ocel, 10 věcí, které na tobě nenávidím, Upír v Brooklynu... Na působivé zpracování si režisér přizval odborníka na speciální efekty Stuarta Robertsona, držitele Oskara ve své kategorii za film Jak přichází sny a který pracoval na speciálních efektech ve filmu Terminátor 2, Oheň, Stmrtonostná past 2, Smrt jí sluší, Propast, nebo Predátor.

Na scénáři David Zucker spolupracoval se svým dlouholetým přítelem, Patem Proftem, se kterým připravovali Bláznivé střely. Na kontě Pata Profta je autorství scénářů Policejní akademie, Žhavé výstřely, Utopenec na útěku. David Zucker o něm říká "Líbí se mi na něm, to že kombinuje žánry, a to v rámci jedné scény. Například v jedné jediné scéně najdete malou dívku z Kruhu, vědmu z Matrixu i mimozemšťany ze Znamení, takže opravdu dochází ke komickým propojením." David Zucker práci na scénáři pojal velmi detailně, ale zároveň věděl, že vtip a satiru do scén dostane pouze na place a díky práci s herci a to se mu také podařilo. Obklopil se týmem, který se již osvědčil v předchozích dílech Scary Movie, a obohatil jej o nové herecké tváře a idoly popkultury.
.......................Také můžete vydět scary movie 4 a 5.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama